Letenka

Systém váš požadavek na letenky porovná se aktuálním stavem volných letenek a během několika málo vteřin vám dá informaci o volných letech a ceně letenky včetně všech poplatků.

on-line rezervace letenek

Letenky New York pro vás zajistí jednička v prodeji letenek pelikan.cz.

Rezervační systém vám zobrazí jak levné letenky nizkonákladových společností, tak i standardní a business letenky.

Tipy a rady jak koupit letenku

  1. Výhodnější ceny letenek bývají s odletem a návratem během týdne, naopak pátek, sobota a neděle bývají obvykle nejdražší.
  2. Pokud letíte do místa s větším časovým posunem naplánujte si tak, aby jste měli po příletu domů ještě nějaký den volna před sebou, např. odlet z USA ve čtvrtek, přílet až v pátek (vzhledem k délce letu a časovému posunu) a máte před sebou celý víkend na zotavenou.
  3. Pečlivě sledujte počet přestupů. Čím více přestupů, tím delší cesta, větší možnost, že vám nějaký spoj uletí a že vám pošlou kufry jinam. Zpoždění v letecké dopravě není žádná výjimka.
  4. Ti z vás, kteří bydlíte poblíž hranic, můžete využít odlety např. z Mnichova, Frankfurtu nebo Vídně, odkud jsou letenky levnější.
  5. S nákupem letenky neváhejte...někdy může být let do Ameriky vyprodán i 6 měsíců před vašim plánovaným odletem, někdy stačí pro nákup letenky i 3 měsíce.
  6. Letenky objednané přes internet můžete uhradit bezhotovostním převodem z účtu nebo vkladem v hotovosti, příp. i platební kartou..
  7. Letenky do vzdálených částí světa bývají obvykle nejlevnější přes Londýn, ale zkuste i jiná města jako Paříž, Mnichov, Frankfurt nad Mohanem, Amsterdam...
  8. Pozor si dejte, pokud si hodláte koupit letenku do USA přímo u prodejce za přepážkou...může se stát, že vám nejdříve nabídnou ty nejdražší letenky.